Beal FF150

150 lm
Doba svícení
180 h

• , zakoupeno v E-Outdoor

• Skvělá čelovka za rozumnou cenu. Naprosto spolehlivě funguje každý den. Kolem domu je neustále potřeba. Jednu mám pět let, druhou tři roky.Koupil jsem další aby byly vždy po ruce na více místech a taky jako dárek pro kamarády.
    • občas si říkám že až nepochopitelně dlouho vydrží na tři AAA baterky (používám výhradně nabíjecí čínské Analong), když zeslábnou, paprsek lehce zeslábne a notifikační červená dioda začne blikat zespodu takže si ji očima všimnete. Nahodí se nová sada baterek a jede se dál.
    • zažily obě strašný věci, vůbec se k nim nechovám a stejně pořád všechno funguje. "Sklíčka" diod perfektně chráněná přesahujícím barevným plastem, nepoškrábou se, skvělý funkční design.
    • svítí jako nové, diody vůbec nezeslábly.
    • jedině snad by se dala zlepšit kvalita textilního gumového pásku, na té starší už byl trochu dost vytahaný tak jsem měnil, ale to je prkotina. U novější (tříleté) drží možná lépe ikdyž už je stokrát propocený. Spojky na nastavení jsou kvalitní.
  • , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

Světelný tok
150 lm
Doba svícení
180 h

Kvalitní čelová svítilna francouzské značky Beal®. Zajistí osvětlení jak na dálku, tak i na blízko, ze dvou různých zdrojů světla. Osazena je 2 tlačítky, každá bílá LED má svoje ovládání. Nejvyšší dosažitelný výkon svítilny je až 150 lumenů, maximální dosvit je 60 m a to vše při hmotnosti pouhých 95 g - ideální na lezení, ale i na jakékoli ostatní outdoorové aktivity.

Zapnout, přepnout – snadno a rychle

Každé tlačítko ovládá něco jiného. Pravé tlačítko ovládá pravou bílou LED vydávající úzký paprsek a také červenou diodu umístěnou vpravo nahoře. Bílý úzký paprsek, tzv. focus, pracuje ve 3 režimech – Maximum, Medium a ECO. Červené světlo buďto svítí a využijeme jej například při čtení z mapy, nebo bliká a využíváme ho k signalizaci. Levým tlačítkem pak ovládáme levou bílou LED emitující rozptýlený paprsek světla, tzv. flood, pracuje ve 2 režimech – Maximum a ECO. Tato dioda umí i blikání, můžeme tedy signalizovat také bílým světlem. Obě bílé LED mohou svítit i současně, obě v režimu Max, rozsvícení provedeme současným stisknutím obou tlačítek. Mimo režimů ECO pracuje svítilna v tzv. Countinuos módu, ve kterém dává stále stejný výkon a neklesající intenzitu osvětlení i když stav baterií klesá.

Ještě to ostatní

Svítilna je napájena pomocí 3 baterií typu AAA. Baterie se vkládají do úložiště umístěného na zadní straně těla čelovky a 3 baterie mikrotužky jsou součástí dodávky. Dodávána je samozřejmě také náhlavní páska. Ta je plně nastavitelná a přizpůsobíme ji obvodu hlavy pomocí 2 průvlečných přezek. Páska je odnímatelná a omyvatelná. Tělo svítilny je vodotěsné, vykazuje třídu IPX6. To je docela vysoký stupeň ochrany a podle definice zaručuje, že svítilna po dobu nejméně 3 minut odolá vodě stříkající ze vzdálenosti 3 metry rychlostí 100 l / min.

Počet LED 3

Barvy LED 2x bílá, 1x červená

Uživatelské rozhraní stisknutí tlačítek (2)

Počet uživatelských módů 8

Vodotěsnost

IPX6

Specifikace úzkého světelného kužele (focus)

Dosvit 60 m

Dosvit 10 m

• Výdrž na jedny baterie: 180 h
  • Continuous: -
  • Světelný tok: 5 lm

Specifikace širokého světelného kužele (flood)

Dosvit 10 m

Dosvit 5 m

• Výdrž na jedny baterie: 180 h
  • Continuous: -
  • Světelný tok: 5 lm

Specifikace pro svícení oběma diodami

Dosvit 60 m

• Výdrž na jedny baterie: 5 h
  • Continuous: 1 h
  • Světelný tok: 150 lm

Typ baterie 3x AAA (mikrotužky, součástí dodávky)

Hmotnost 60 g / 95 g (bez baterií / s bateriemi)

Součástí dodávky svítilna samotná, páska, 3x AAA baterie

Barva černá

• , zakoupeno v E-Outdoor

• svítí jako nové, diody vůbec nezeslábly.
  • , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• , zakoupeno v Český ráj outdoor

• Funkce plošného svíceni, ne jen úzký kužel
    • Žádné
  • , zakoupeno v 4camping

• Za tu cenu čelovka se slušnou kvalitou zpracování, přirovnal bych ji třeba k Petzl Tikkina. Dosvit dostatečný, jednoduché ovládání.
    • těsnění kolem prostoru pro baterie se snadno přilepí na kryt a vypadne.

Pořizoval jsem dvě čelovky synům 8 a 6 let. Zdá se jako slušná čelovka za dost malé peníze. Jestli je někdo zvyklý na "čínské" čelovky za 200-300 ,- bez regulace svitu při vybíjení, bude příjemně překvapený. Počet módů není nijak přehnaný, ovládání intuitivní. Dosvit slušný, výdrž ještě nemám vyzkoušenou. Měl jsem trochu obavy s tuhými tlačítky, jak se často objevuje v recenzích, ale bez problémů je zapne i malé dítě.
    Když to shrnu - čelovka srovnatelná např. s Petzl Tikkina, ale levnější a řekl bych i lepší. Ještě jsem uvažoval o Fenix HL 15, ale ta je opět dražší, i když s touto značkou mám dobré zkušenosti.

• , zakoupeno v 4camping

• voděodolnost, výkon, bytelnost
  • , zakoupeno v I-SPORTS.CZ

• voděodolnost
    • nastavení intenzity diod
    • červená dioda do tmy ideální
    • výklopná
    • lehce upravitelný pásek
    • baterie součástí balení
    • pro někoho možná dražší

Koupil jsem pouze dle internetového popisu a čelovka splnila vše, co jsem čekal. Světla na blízko i na dálku s více stupni intenzity, červená dioda i funkce blikačky. Navíc s tím můžete do vody, nemám co dodat.
    Vybalíte, vložíte baterie a můžete rovnou vyrazit.

• , zakoupeno v Panda Outdoor

Lehká, přehledně řešená, jednoduchá obsluha, výborná svítivost, slušná cena v poměru ke kvalitě a značce.

• 2 tlačítka pro snadné ovládání
    • tuhost tlačítek (x zapnutí v batohu)
    • 3 diody
    • hojnost svítících režimů
    • vynikající svítivost
    • sklíčko je vnořené (x poškrábání)
    • hrozné zpracování (zbytky výlisků na těle čelovky)
    • kryt baterií nedoléhá k tělu čelovky (x voděodolnost)

Čelovku jsem si vybral přes internet pro její vynikající vlastnosti (viz "pro" produktu výše) a solidní cenu. Žel, když se mi dostala do ruky, radost mne přešla z příšerného zpracování. Ač byla u čelovky proklamována vodotěnost IPX6, stavba tomu neodpovídala. Mezi krytem baterií a tělem čelovky zůstávala po uzavření mezera, kterou by v případě deště do čelovky vnikala voda.

Čelovku jsem hned druhý den po obdržení vrátil. (Nyní to zkusím s Black Diamond - Storm)

• , zakoupeno v Forclimbers.cz

jednoduchá čelovka, dobrý poměr cena výkon

• , zakoupeno v Panda Outdoor

• svítí skutečně skvěle, výkon perfektní
    • oceňuju hlavně širokorozptylovou diodu na osvětlení pracovního prostoru a možnost k tomu zapnout i druhou "dalekonosnou", naplno je to potom fakt bomba, ikdyž baterie asi trochu "úpí"
    • mám už dlouho čelovku Sencor SLL 53 (cca cena 390 Kč, nyní už i méně) se kterou jsem byl nadšený a jednoznačně ji doporučuju každému na potkání,
    • ale nyní jsem si mohl vybrat další jako dárek, takže sem vybíral i ve výrazně dražších vodách.
    • Abych to shrnul - za ty peníze bych si mohl koupit minimálně dvě SLL53, ale přesto nemohu říct že lituju.
    • Sencor má možná lepší extra daleký dosvit, pokud se zaostří, je to fakt bomba, každý je z toho paf - fakt i na 100m máte nádherný dokonale osvětlený malý prostor.
    • Tahle se zaostřit nedá, pro daleký dosvit je zvlášť dioda, ale zase na druhou stranu, dosvítí podobně daleko ale zároveň je světlo rozptýlené i "po cestě" , takže se s tím dá v pohodě pracovat na bližší vzdálenosti bez nutnosti používat druhou "širokou" diodu.
    • Sencor se na blízko potom fakt použít nedá, používám v podstatě jen když se chci podívat do dálky a pak okamžitě přeostřuji na maximální rozptyl - ale i ten je proti tomuto Bealu hodně zaostřený - máte perfektně osvětlené (celkem velké a dostatečné, to zas ano) kolo, ale kolem něj trochu tápete.
    • Kdežto Beal evidentně má světlo krásně rozptýlenější (bez omezení celkové intenzity) a orientujete se daleko líp i při pouze "dalekonosné" diodě.
    • Vychválili mi, že hlavní rozdíl proti "levným" čelovkám je u těch dražších ve výdrži.... nevím, nemám čas ani to srdce nechat je obě zapnuté naplno a měřit to, pocitově bych řekl že ten Beal opravdu vydrží déle než Sencor, ale není to opravdu nijak propastné. Beal má režimů daleko více (přepínání podle výkonu a pořadí při zmáčknutí - daleká dioda 70% ,100% , 25% , široká pak 100%, 40%, červené blikátko) - používám hlavně první režim u obou diod - plně dostačuje.
    • Co je skutečně skvělá věc - jakmile necháte jakýkoliv řežim zapnutý aspoň 1-2 vteřiny, pak další zmáčknutí ovládacího tlačítka znamená vypnutí - oproti jiným čelovkám nemusíte znova "promačkat" všechny možnosti.
    • Oceňuju oproti Sencoru široký gumovo-textilní pásek. Skvěle drží na hlavě i při pohybu a neobtežujícím "natažení", dá se dotáhnout pevněji a pak si můžete metat kozelce a nepohne se ani o milimetr. Dá se vyvlíknout a uvažuju že si ho půjčím i na outdoor kameru, kterou nepochybně udrží na čele taky.
    • U Sencoru jsou o polovinu uzší textilní pásky, které jsou teď po dvou letech vyšeptalé a zkrabatělé a musí se často dotahovat, jak se samovolně rozjíždí jak ji nandaváte a sundaváte. Nicméně drží pořád dobře.
    • U Bealu bych řekl, že pásek vydrží pořád pěkný a tuhý a nastavení je krásně lehké a plynulé a drží pořád ve stanovené poloze. Měl sem trochu obavu zda nebude scházet vrchní pásek přes temeno hlavy, ale musím říct že ho nepostrádám ani trochu. Beal drží na hlavě perfektně.
    • Co se týče hmotnosti - Sencor rozložená - baterky vzadu, hliníkové poudro s diodou vepředu, Beal má všechno vepředu, ale neobtěžuje to vůbec, ikdyž ho "cítíte" na čele - celkově není nijak lehčí. Prostě nemám připomínky ani v tomto ohledu.
    • nemám výhrad, možná jedině skutečně velkou "tvrdost" ovládačích tlačítek, ale zase je to v podstatě 100% jistota, že se vám nezapnou někde v batohu či kapse, když ji tam jen tak strčíte mezi ostatní věci, u Sencoru je třeba si na to dávat trochu pozor.

za ty peníze bych si mohl koupit víc než dvě SLL53, přesto ale nelituji.
    Sencor už mám, a když mi visí vedle sebe, raději teď šáhnu rovnou po Bealu (aniž bych Sencor ztracoval) - nějak jsem si na něj zvyknul.
    Světlo - výkon obě skutečně perfektní, Beal světlo krásně roptýlené i při dalekém dosvitu. Sencor hodně ostře ohraničený.
    Beal nablízko a osvětlení okolí i ostatním lidem (co jdou za vámi nebo dělají neco s vámi) rozhodně znatelně lepší - u Sencoru skvěle vidí ten co ho má na čele, ostatním musíte cíleně svítit natočením hlavy.
    Zpracování a odolnost - Beal mám chvíli, je celoplastový, ale velmi pěkný, nemám obavu o nějakou křehkost až mi spadne, všechno pěkné, těsní. Přední krycí sklíčka diod jsou schovaná v obrysu u obou, nepoškrábou se. Mám oranžovou, určitě oceňuju že je Beal hned vidět kdekoliv ho založíte.
    Sencor po více než dvou letech velmi intenzivního používání u baráku skoro každý den-stále skvělé světlo,všechno drží a funguje,maximálně pásky trochu uvolněné jak staré tepláky,pěnovka na čele zteřelá, ale fungují dobře při dotažení,nemám ale vůbec výhrady,n e u v ě ř i t e l n é co vydržela! Jednou při rychlém obouvání se mi zachytil pásek za nohu a přední zaostřovací hliníkovou částí s diodou jsem jako prakem doslova rozstřelil(!) porcelánový talíř-pořád svítí a funguje,jen malý zub na okraji. To by Beal asi nedal, ale na to to není opravdu určené :-)

Rozhřešení - pokud volíte za málo peněz hodně (!) muziky, volte určitě Sencor SLL53 (možná i 52 která je asi skoro stejná) - zapomeňte na všechy ostatní čelovky, věřte mi že nebudete litovat ani okamžik. před Emos určitě varuju, to sou blikátka STRAŠNÝ!, ostatní levný - vyzkoušel sem i Lidl - nebyla špatná za ten mrzký peníz,ale diody za rok viditelně vysvícený a některý nefukční.
    Sencor je proti všem kolem 300 - 500 BOMBA, při zaostření paprsku na to každý kouká s otevřenou pusou - svítí jako velká ruční baterka.

Ale s Bealem rozhodně chybu neuděláte ani trochu, svítí krásně, ovládá se krásně, fuguje skvěle.
    Byl jediný další po Sencoru a původní hranici nákupu kolem 500-700 co mi připadal jako rozumná volba a nespletl sem se, ikdyž byl trochu dražší než sem chtěl původně dát.

Když je položím vedle sebe, nemůžu říct, že Beal nestojí proti Sencoru dost....to ano, ale nemůžu říct že by byl vysloveně předražený - jako Petzl a podobné výmysly - to naprosto nechápu kde tam ty peníze jsou, nevěřím že budou lepší!!! maximálně snad trochu ve výdrži, ale to za to nemůže stát - nejsme kosmonauti,jedna sada baterek navíc se vejde kamkoliv a neváží nic.
    Pokud vám nesejde úplně na nějaké stovce nebo si chcete udělat radost, kupte si Beal a budete taky maximálně spokojeni.