Recenze Fenix HL40R

• Zatím žádná

Tomáš Bedřich

Přidáno: 29. května 2018

• rovnoměrný světelný kužel
  • digitálně regulovaný konstantní jas
  • jednoduché ovládání
  • zoom
  • dobrý pásek na hlavu
  • mohla by svítit ještě o trochu víc
  • před přepnutím na maximální režim problikne

Dobrý poměr cena/výkon.

Přidáno: 16. ledna 2018

Zakoupeno v Kronium

• vypadá na kvalitní provedení - uvidíme časem
  • super zoom, nastavení kužele světla dle aktuální potřeby, jednoduché ovládání
  • celkem 5 režimů svícení + další 2 (SOS a minimum) na jiném tlačítku
  • možnost uzamčení čelovky proti nechtěnému zapnutí, např. v batohu
  • rychlé zobrazení stavu nabití ( indikátor)
  • jednoduché přepínání mezi režimy
  • zatím skvělá výdrž baterie
  • dobíjecí přes micro USB, i v autě, není zapotřebí žádný další zdroj na temeni s propojovacím kabelem
  • dobře drží na čele, nepadá
  • nastavení sklonu světla - nahoru dolů
  • snad trochu těžší, ale zase dlouhá výdrž
  • konektor pro nabíjení není dobře umístěn, pokud chcete nabíjet je potřeba čelovku sklopit, lepší by bylo někde na boku

Vždy jsem používal obyčejné čelovky za pár korun, nějak jsem neřešil jak dlouho vydrží a jak svítí. Potom jsem pár stovek připlatil a koupil jsem neznačkovou dobíjecí čelovku se zoomem a byl jsem spokojen. Nyní cca po 2 -3 letech už prostě nedrží energii,nedrží sklon a celkově dosluhuje. Chtěl sem tedy něco se zoomem a tentokráte se rozhodl připlatit i značku. Myslím, že jsem udělal dobře, ale uvidíme po nějakém čase, na objektivnější hodnocení je ještě brzy.
Zatím musím pochválit výdrž. Nabíjel jsem před týdnem a používám denně cca půl hodiny při jízdě na kole za tmy a venku se psem( je leden takže brzy tma). Střídám 300 a 130 lumen, sem tam přisvítím i 600. Je stále na cca 75%. Při použití na kole oceňuji zoom, kde si mohu nastavit kužel světla pokud chci vidět více před sebe a samozřejmě skon. Celkově spokojen a asi vezmu ještě další kus pro ženu, neboť si ji začala jaksi častěji půjčovat.

Pavel

Přidáno: 5. ledna 2018