Recenze Fenix HL55

Ověřené recenze Fenix HL55

Přidáno: 28. prosince 2018

Zakoupeno v Kronium

Z dřívějška mám svítilnu UC40(neustále při ruce) a protože na rybách a při prácí potřebuji volné ruce,tak jsem si vybral tuto čelovku jako druhý zdroj světla a je super.

Přidáno: 12. listopadu 2017

• svítivost a odolnost

david

Přidáno: 31. října 2016

Zakoupeno v Kronium

Chtěl jsem čelovku na běhání a toto je prostě super! nad očekávání, vřele doporučuji

Michal

Přidáno: 17. října 2016

Zakoupeno v Kronium

• Výborné parametry, výkon, odolnost, výdrž, vodotěsnost.
  • Zatím nic.

Perfektní čelovka s profi parametry. Vhodná i do náročných podmínek, s kovovým a utěsněným tělem. Dlouhá výdrž díky akumulátoru který je snadno vyměnitelný a lze ho koupit běžně.

fritol

Přidáno: 1. června 2016

Zakoupeno v Kronium

• svetelny tok I rozptyl svetla je bohate dostacujici na behy vlese I kolo
  • Vaha nebyla problem, celovka se ani nehla.
  • Nizsi svetelnost je idealni do stanu, pro komunikaci s kymkoliv, kdyz nechcete, aby nasledkem zasahu 900lm na dalsich 5 minut oslepl :-)
  • kvalitni dilenske zpracovani
  • nemoznos nabijet primo pres USB kabel (detail)
  • soucasti neni difuzer (prechod mezi tmou a osvetlenou casti by byl plynulejsi a zvetsila by se tim i sire osvetlovaneho prostoru)
  • pri behu jsem si radeji bral jeste celenku - preci jen panel, ktery doseda na celo je vetsi a pohodli se tim tak zvysilo

DOPORUCUJI k zakoupeni, neprohloupite...svetlo je paradni!

Ověřený zákazník Eneshop.cz

jampas

Přidáno: 30. května 2016

Zakoupeno v Eneshop.cz

• prostě super

Přidáno: 23. března 2016

Zakoupeno v Kronium

• Dobře sedí na hlavě, parádní dosvit, cena/výkon

Za mě to je bezva čelovka.

Přidáno: 9. března 2016

O.K.

Přidáno: 13. února 2016

Zakoupeno v Kronium

• mám ho již více jak rok a jsem s ním velmi spokojen
  • žádné neznám

Zakoupeno v Foto Málek

• Výkon
  • Zpracování
  • Odolnost

Propracovaná čelovka pro běh, jízdu na kole nebo jen cesty z hospůdky - můj případ...:-)

Petr

Přidáno: 3. prosince 2015

Zakoupeno v LEDshop.cz

• lehká, s jednou ledkou osvítím celou zahradu, neskutečný výkon, používám i na kolo, jenom lituji že jsem si ji nekoupil již dříve

Kvalita,spolehlivost, výkon,záruka 5 let. Nemám odzkoušeno při mínu stupnů.

Ověřený zákazník Foto Málek

Synková

Přidáno: 24. listopadu 2015

Zakoupeno v Foto Málek

• Vysoký výkon
  • Dobrý dosvit
  • Kvalita provedení
  • 5-letá záruka

Kvalitní vysoce výkonná čelovka na běhání, jízdu na kole atp.

Přidáno: 18. listopadu 2015

• spolehlivý, výkonný odolný
  • dík většímu akumulátoru a kovovému pouzdru je těžší

Dražší, ale výkonný a spolehlivý

p.kasty

Přidáno: 22. října 2015

(Upraveno 22. října 2015)

Zakoupeno v Kronium

• Svítí skvěle.vyplatí si připlatit,za tu kvalitu to stojí.

Vyházel jsem všechny levné,které nesvítí.

Přidáno: 31. srpna 2015

• super svit

zkouseli sme vschny stupne sviceni, kam se hrabou baterky...

Ověřený zákazník Eneshop.cz

Přidáno: 1. srpna 2015

Zakoupeno v Eneshop.cz

• vysoká svítivost
  • poměrně dlouhá výdrž na baterie
  • baterie v přední části
  • střední popruh na hlavě
  • vodotěsnost, nárazuvzdornost

lehká čelovka s bateriemi uloženými vpředu, vhodná pro noční běhy, turistiku i pobyt v přírodě. svítivost excelentní, výdrž na baterie optimální.

Pavel Vítek

Přidáno: 2. března 2015

Zakoupeno v Kronium

• Lehká,přenosná a fakt svítí nádherně.Používám ji k práci a naprosto vyhovující.DOPORUČUJI.

Výborná.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 24. února 2015

• Lenká
  • Dostatek světelného výkonu
  • Lehce se ovládá a směruje

Zatím ji mám krátce a tůry jsem s ní zatím neabsolvoval, ale už párkrát jsem ji využil na opravování silnoproudých rovodů po tmě a opravování bylo mnohem příjemnější, když máte prostor před sebou a pod rukama krásně osvětlený a hlavně máte jistotu, že máte kvalitní zdroj světla, který jen tak neshasne vinou poruchy a že můžete dělat klidně hodinu v kuse na střední režim, který nabízí dostatek výkonu.
Směrování světla je také velmi snadné a urychlý práci.
Plánuji s ním absolvovat i noční tůry lesem a stezkami, ale náhodou jsem pro něj našel i toto využití, kde se parádně osvědčila.

Jaroslav Hojný

Přidáno: 17. ledna 2015

Zakoupeno v Kronium

• enormní výkon na takovéto
  • kompaktní rozměry a lehkost bez nutnosti baterií vzadu na hlavě
  • odolnost, vodotěsnost
  • velmi široký rozsah směru svitu (180 st. - od "zcela nahoru" po "zcela dolů")
  • barva světla "teplá bílá" - velmi přirozené světlo
  • výborný poměr výkon / cena
  • výdrž svícení zatím nemohu spolehlivě hodnotit, předběžně se zdá velmi dobrá
  • absence jiné barvy světla než bílé (zejm. červené)
  • absence blikání
  • změna světelného výkonu ve skocích (a ne kontinuálně - jsem v tomto trochu zmlsaný čelovkami Black Diamond... které však zdaleka nedosahují takového výkonu ! rozhodně ne za tu cenu)
  • bateriový uzávěr je nutno dotáhnout opravdu velmi silně, jinak čelovka nesvítí
  • pouze jeden světelný mód - směrové světlo, bez alternativy difúzního, při dvou nejnižších výkonech se však světlo trochu jako difúzní chová - docela homogenní svit do plochy
  • hůře sehnatelné typy baterií než AA či AAA - 2x C-123 či 1x 1860 (což ale právě umožňuje takový výkon při tak kompaktních rozměrech - "silnější baterie"), nabíjecí typy jsem zatím viděl pouze v kategorii "1860"

ideální volba pro ty, kdo chtějí velmi výkonnou, a přitom lehkou a kompaktní odolnou čelovku s přirozeným bílým světlem, nepotřebují různé funkční "serepetičky" jako jsou jiné barvy světla, vyloženě difúzní světlo či blikání a nevadí jim jiné baterie než AA či AAA

Přidáno: 30. prosince 2014

(Upraveno 30. prosince 2014)

Zakoupeno v Kronium

• Splňuje moje očekávání a nároky na užívání. Běhám šest dnů v týdnu a to ve večerních hodinách a vidět kam šlapu je dost důležité.

Výběr čelovky podle nároků na mojí potřebu.Zkušenost mám krátou, ale zetím dobrou. Užití čelovky je perfektní, dobře sedí
a má výbornou svítivost.

Rolf

Přidáno: 28. prosince 2014

• Opravdu silné světlo
  • Kvalitní zpracování
  • viditelně ohraničený kužel

Čelovku Fenix HL55 jsem zvolil pro její dobré recenze a proto, že pro moje potřeby (jezdectví) vyhovovala nejlépe. Jsem s ní spokojen, světlo je opravdu krásné, teplejší odstín a z noci udělá téměř den. Jediný nedostatek vidím v tom, že svítilna má sice široký, ale zřetelně ohraničený kužel, což u mně působí trochu rušivě a narozdíl třeba od svítilen Zebralight nepokryje celý zorný úhel. Osobně jsem si pomohl kouskem polomatné fólie, ale difuzor v základní výbavě by si čelovka zasloužila.

Zdeněk

Přidáno: 14. prosince 2014

Zakoupeno v Kronium

Čelovku Fénix HL55 jsem zatím použil 4krát a jsem s ní zatím velice spokojený.Velmi výkonná LED dioda.Velká svítivost z možností přepínání světelného výkonu.Perfektní natáčení v rozmezí 180 stupnů.V každém případě doporučuji!

Přidáno: 27. listopadu 2014

• Výkon
  • Výdrž
  • Konstrukce
  • Baterie v těle svítilny
  • Jedna z mála zcela vodotěsných čelovek
  • Uvítal bych integrovaný (třeba posuvný) difuzér
  • Nejvýkonnější režim je omezen na 30s, mohl by mít alespoň minutu nebo dvě

Skvělá univerzální čelovka která nemá pouzdro na baterie vzadu přes kabel, což beru jako velký přínos. Krabička s bateriemi vzadu mě vždycky štvala, bylo to nepohodlné a navíc se pak čelovka nedala moc dobře umístit na helmu. Vzhledem k volnému místu vzadu na čelovce lze připnout nějakou červenou blikačku. Čelovka má vyvážený světelný kužel, je dostatečně široký a svítí i daleko. Dá se skvěle polohovat, může svítit úplně dolů, ale i nahoru nad hlavu (může se hodit v interiéru nebo ve velkém stanu pro rozptýlené světlo). Dioda má příjemné teplejší světlo, je přirozenější pro oči. Je škoda že výrobce neudělal integrovaný posuvný difuzér jako má např. Petzl, při tomto plochém tvaru čelovky by tam zapadl. Dále maximální výkon je příliš omezený, myslím že kdyby byl minutu nebo dvě, místo 30s, tak by to svítilna zvládla uchladit.

Petr Železný

Přidáno: 11. října 2014

• Kompaktní rozměry
  • Vysoký výkon
  • Kvalitní zpracování
  • Zatím o žádných nevím

Kvalitní a výkonná čelovka ideální na jednodenní tůry do hor. Překvapila vcelku vyšší váhou, ale v tolerovatelné mezi. Příjemně sedí na hlavě. Mohu vřele doporučit.

Petzl Actik Core

Petzl Actik Core