Recenze Fenix HL60R

• Dobrý dosah a hmotnost

Miloš Čermák

Přidáno: 8. ledna 2018

• Akumulátor 18650
  • Dá se nabíjet i bez nabíječky
  • Ukazuje stav akumulátoru
  • Výběr z několika stupňů výkonu
  • Kvalita/cena
  • Odolná voda/náraz
  • Dle mého velmi dobrý výkon

Ověřený zákazník Svět hor

• Dobíjení přes USB

Petr_L

Přidáno: 17. prosince 2017

Zakoupeno v Kronium

• Vysoká svítivost a dobrá výdrž, při rozumné váze
  • velmi kvalitní bytelné provedení

Chtěl jsem si pořídit kvalitní čelovku na běžky, která vydrží při dostatečném osvětlení několikahodinový noční dojezd a tahle naprosto splnila očekávání, nejsilnější režim 950lm se výborně osvědčil při sněžení+rychlém nočním sjezdu, na běžnou pomalou jízdu stačí režim 150lm (výdrž 10h).

Ověřený zákazník BUSHCRAFTshop.cz

Tomáš Kudlička

Přidáno: 21. listopadu 2017

Zakoupeno v BUSHCRAFTshop.cz

Super čelovka, kvalitní provedení, hodně svítí, dostatek režimů svícení, velké možnosti použití. Jediná nevýhoda. Nejde odděleně zapnout svícení červenými diodami. Nebo jsem na to nepřišel. Vždy je nutné se do tohoto režimu proklikat, což není dobré, pokud na sebe nechci někde upozorňovat zbytečným svícením. Také indikace stavu nabití baterie je řešena trochu „divoce“. Nebýt těchto dvou zvláštností, byla by vhodná i pro vojenské použití.

Přidáno: 15. listopadu 2017

Zakoupeno v Kronium

Už jich máme několik, spokojenost.

Ověřený zákazník 4camping

Přidáno: 8. listopadu 2017

Zakoupeno v 4camping

Jsem maximalne spokojena.

Jura

Přidáno: 27. října 2017

• příjemná teplota světla
  • rovnoměrné silné nasvětlení
  • dobíjení přes uUSB kabel
  • asi vodotěsné dle referencí..
  • dostatečný počet svítících režimů
  • ovládání jedním tlačítkem - zjištění stavu baterie
  • cyklický režim přepinání - náhlé přepnutí z nejsilnějšího po nejslabší

Klady jsou poměrně dobře popsané jinde, zaměříme se na negativa z mého pohledu.
Ovládání jedním tlačítkem -
stav vypnuto: krátce sepnete a hlásí stav baterie. stane se, že zmáčknete krátce ačkoliv nechcete a oznámení stavu vás oslní, prozradí, vyruší vás nebo okolí.

stav zapnuto: cyklickým přepínáním se stane, že největší svítivost minete a musíte cvakat znova od počátku, takže máte najednou tmu ( červené diody) Nelze pracovat pouze v režimu nižších svítivostí a obráceně jenom ve vyšších tj nemá volume nahoru dolu což je mnohem praktičtější.

produkt nedoporučuji s ohledem na vlastností jež bych nečekal u čelovky v této cenové hladině

lísi

Přidáno: 9. října 2017

• vysoký výkon

Kronium.cz

Kronium.cz

Přidáno: 19. září 2017

Fenix HL60R - YouTube

Nabíjecí čelovka Fenix HL60R se vyznačuje voděodolnou a nárazuvzdornou konstrukcí. Výkonem až 950 lumenů a dosvitem 116 metrů je vhodná pro všechny outdoorové a sportovní aktivity včetně běhání, cyklistiky, rybaření i horolezectví.

koca

Přidáno: 12. září 2017

Zakoupeno v Kronium

• Po přečtení různých recenzí jsem se rozhodl pro tuto čelovku a Zjevně to nebyla chyba. Vyšší cenu určitě kompenzují vlastnosti čelovky. Pohodlné nošení (i dlouhodobé), výkon, červené světlo, které ocení především rybáři. Pro mě osobně je také důležitá možnost nabíjení přes micro usb.

Peťan

Přidáno: 6. září 2017

Zakoupeno v Kronium

• Výborná svítivost- když zapnu naplno v místnosti, tak ji rozzářím více než běžné osvětlení....
  • Dobíjecí, dlouhá výdrž
  • dá se s ní jet na kole, svítí lépe, než běžná cyklosvětla, dokonce i lepší osvit, jak na skútru
  • dražší, ale vzhlede ke kvalitnímu provedení je to maličkost :)

Přidáno: 18. srpna 2017

Skvělý dosvit
Dobrá výdrž baterie
Váha
Perfektně sedí na hlavě

Ověřený zákazník Svět hor

Přidáno: 2. srpna 2017

Zakoupeno v Svět hor

čelovka je perfektní, přesně splňuje očekávání

Přidáno: 1. ledna 2017

• vytecny svit
  • zabudovane dobijeni
  • baterie v cene

taaak oskliva celovka, az je krasna :)).
a hlavne vyborne sviti...

Petr Kořínek

Přidáno: 31. prosince 2016

Zakoupeno v Kronium

• lehká a skvělé ovládání a svítivost na různé intenzity. Dobíjení na běžný konektor k mobilu. Velká výdrž..
  • nic ...

Přidáno: 13. prosince 2016

Zakoupeno v Kronium

• Svítí dle očekávaní velmi dobře.

Petr

Přidáno: 9. prosince 2016

Zakoupeno v Kronium

• To co jsem od ní očekával splňuje na 100 % můžu doporučit všem kteří jsou na vážkách o její kvalitě

Ověřený zákazník SPORT-VYSOCINA.CZ

Přidáno: 8. prosince 2016

Zakoupeno v SPORT-VYSOCINA.CZ

Bez výhrad, těžiště je logicky ve předu

zdendys

Přidáno: 3. prosince 2016

(Upraveno 3. prosince 2016)

• výdrž baterie,silné světlo
  • Používám jen chvíli,zatím asi jen cena

Perfektní čelovka,koupil jsem jí na běh a zatím velká spokojenost.Sice je těžší,ale při běhu to vůbec neomezuje a na hlavě se nehoupe

Ověřený zákazník LEDshop.cz

Přidáno: 2. prosince 2016

Zakoupeno v LEDshop.cz

• super
  • není nic

prostě super

Přidáno: 21. listopadu 2016

Zakoupeno v Kronium

Funguje přesně podle očekávání.

Přidáno: 16. listopadu 2016

Zakoupeno v Kronium

• kvalitní materiál "čelenky"
  • možnost sundání vrchního popruhu
  • informace o stavu nabití
  • díky "měkčímu" světlu což je dobré pro lepší rozlišování barev je při stejném zapnutém výkonu pocitově míň "svítivá" než jiné svítilny s bílým světlem

S Fenix svítilnami (mám už tři) mám zatím velmi dobré zkušenosti. To se to pak svítí :-)

Přidáno: 14. listopadu 2016

nemá chybu

JiTi

Přidáno: 14. listopadu 2016

• robustní konstrukce
  • vodotěsnost
  • dobíjení přímo v čelovce přes mikroUSB
  • snadné ovládání
  • širší úhel osvitu

Čelovka sedí perfekntě. Je akorát o zvyk na těžiště v předu, kdy při běhání člověk má pocit houpání se čelovky. Ale pak to jde.

Jediná věc mi chybí je u ovládání přepínání směrem i dolů. Přepínání přes max světlo, pak tmu se mi nejeví úplně ideální.

Ověřený zákazník HOROLEZENI.CZ

Přidáno: 13. listopadu 2016

Zakoupeno v HOROLEZENI.CZ

• dobrý výrobek, spokojenost
  • oproti předchozí nemá zoom, někdy by se hodil.

spokojenost

Zdeněk

Přidáno: 25. října 2016

• Vysoký výkon 5 režimů sviceni
  • Kompaktní rozměry
  • USB nabíjecí -na cestách se dobíje z power banky
  • Indikátor stavu baterie
  • Li-On baterie
  • Snad vyšší hmotnost,ale systémem upevnění se dobře rozloží

Výborná čelovka s velkým světelným výkonem v kompaktním provedení držící standart značky Fénix. USB nabíjení značně zvyšuje její praktičnost. Super poměr výkon cena.

Ověřený zákazník Eneshop.cz

karel saitl mudr.

Přidáno: 22. října 2016

Zakoupeno v Eneshop.cz

perfekt

Přidáno: 19. září 2016

• výkon
  • odolnost
  • kompaktnost (vyhovuje mi, že čelovka nemá akumulátor vzadu, nevedou nikde kabely apod.)
  • akumulátor 18650 (možnost pořídit ještě větší kapacitu)
  • jednoduchost (nemá např. fokus světelného kužele, kontinuální změnu intenzity, apod. ale tyto funkce já právě nechtěl, preferuji spolehlivou jednoduchost)
  • dobíjení
  • snad jen ta hmotnost, ale jiné čelovky se stejným výkonem váží podobně nebo více (jen váhu mají rozloženou dozadu za temeno, kde je většinou akumulátor)
  • cena taky není nejnižší

Používám na běh po setmění. Režim s 50 lm je vhodný do města, spíš abyste byli viděni, než abyste pořádně viděli. Režim se 150 lm je vhodný do přehledného terénu (asfalt, ale i polní či lesní cesty). Režim 400 lm je zcela dostatečný do těžšího terénu (kamenité čí skalnaté stezky). Když se použije středový pásek, tak čelovka na čele drží dobře a ani netlačí. Kužel světla je dost široký a rozptýlený (takže nedosvítí zas moc daleko, ale to při běhu nepotřebuji).

jakub

Přidáno: 14. září 2016

• vykon
  • vymenny akumulator 18650
  • nabijeni primo v celovce usb kabelem
  • cervene ledky
  • solidne pusobici mechanismus naklapeni
  • mirne teply nadech svetla, zadna namodrala potvora
  • vodeodolna
  • bez pasku pres hlavu blbe drzi
  • cervene ledky by mohly byt silnejsi (popr.vice rezimu)
  • mirne vyssi hmotnost a velikost

me osobne nejvic stve zapinani/vypinani celovky:
starsi fenixy se zap./vypinaly kratkym stiskem.
tato a i dalsi co jsem zkousel to maji cca 1sekundovym podrzenim. kdyz chcete rychle bliknout, tak to dost zdrzuje.
udajne tj.kvuli nechtenemu zapnuti celovky,coz ale resi povoleni vicka baterky.
taky bych spis nez cykleni rezimy (jinak docela dobre odstupnovane) ocenil separatni tlacitko pro cervene ledky, a uplne idealne aby mely dva rezimy vykonu.

kuzel svetla je plynuly s mirnym hotspotem, kt. je ale pomerne siroky. na praci fajn, ale pocitove neni vykon celovky tak velky, protoze nedosviti tak daleko jako ty s uzsim paprskem. jsem za toto provedeni nakonec rad, protoze muj predchozi fenix mel vyrazny hotspot,takze slo svitit do hloubi lesa, ale moc to clovek realne stejne nevyuzije a jinak to spis rusi.

chtel jsem jednodussi a podle meho nazoru odolnejsi konstrukci bez vnejsiho batterypacku. toto je asi maximalni pouzitelna velikost, resp. uz je to na hrane. myslel jsem,ze horni pasek nebude nutny, ale je, protoze se jinak svitilna kyva pri pohybu a musi to byt dost utazene. tj. kablik navic a lehky reflektor vepredu plus krabice vzadu na hlave, nebo v bunde mozna davaji vic smysl.

Hanuš

Přidáno: 21. srpna 2016

Zakoupeno v Kronium

• Výborná svítivost, velká výdrž bez nabití

Pro rybáře nepostradatelná, vydrží bez nabití několik nocí

Ověřený zákazník Eneshop.cz

Přidáno: 20. června 2016

(Upraveno 20. června 2016)

Zakoupeno v Eneshop.cz

• dosvit ovladani
  • slabe cervene svetlo mohlo by mit vetsi svitivost

Přidáno: 30. května 2016

• Svítí neskutečně
  • dá se dobít nabíječkou na mobily (android)

Jsem rád, že jsem ji koupil

zdenek knoll

Přidáno: 29. května 2016

• výdrž,mnoho nastavení,
  • jen ty červené diody mohly být silnější

super čelovka

edition

Přidáno: 28. května 2016

• Výkon, který už opravdu dostačuje. Málo se hřeje -super
  • Snad jen cena.

Mám již Čelovku fenix s 215 lumeny, ale tohle je zase výkonem jinde. Idealni těch 500 lumenů na noční práce

Ověřený zákazník Trekshop.cz

Přidáno: 25. května 2016

Zakoupeno v Trekshop.cz

• možnost dobíjení přes usb vstupu přímu na čelovce
  • baterie 18650 součástí čelovky
  • 2 červené diody, které neoslňují ani nositele čelovky ani okolí, ale jsou praktickým doplňkem čelovky.
  • Led Cree dioda poskytuje široký kužel světla, který osvítí širší oblast perspektivního vidění.
  • Možnost turbo režimu 950 lumenů a to po neomezenou dobu (teda do vybití baterie), oproti předchozímu modelu, který dovolil pouze 30s v tomto režimu.
  • odolná konstrukce jak proti pádu z výšky, tak i voděodolná
  • trošku vyšší váha, ale logicky je to za 1. kov a za 2. veškerá váha čelovky včetně baterie je koncentrována pouze na jednom místě (tj. vepředu). Ale abych řekl pravdu, tak se nemusíte bát o váhu, která je v pohodě a můžete si pochvalovat, že oproti jiným čelovkám netaháte váhu baterií v pouzdru na zátylku a navíc drátek, u kterého akorát hrozí ukroucení kabelu, nebo ztráta kontaktu a vyhození čelovky.

celkově designově hezká, ale hlavně výkonná čelovka, za kterou si sice připlatíte, ale není to aspoň plivátko, se kterým uvidíte jen na pár metrů. Taky asi něco vydrží i při méně opatrném zacházení. Oproti předchozího modelu je navíc vylepšená o design i o funkce. Cenově je navíc srovnatelná s předešlým modelem fenixe, když zvážíte baterii v ceně, navíc možnost usb nabíjení, takže odpadá i nutnost koupi nabíječky

Fruling

Přidáno: 24. května 2016

• Výkonná
  • Snadno ovladatelná
  • Integrované nabíjení - pomocí nabíječky k telefonu
  • Přiložen akumulátor
  • Gumová krytka USB konektoru. Pokud má zajistit proniknutí vody, tak čelovka dlouho vodotěsná nebude. Ale spíš si myslím, že je to jen kvůli bordelu. Každopádně nepředpokládám, že přežije dlouhou dobu.

Mám ji zatím jen pár týdnů, ale už jsem jí několikrát použil a super světlo za ty prachy.

Přidáno: 23. května 2016

Jsem maximálně spokojen

Zvolánek Jaromír

Přidáno: 25. dubna 2016

(Upraveno 30. dubna 2016)

• Výkon
  • Výdrž na jedno nabití
  • Odolnost
  • Možnost nabíjet i vložit jednorázové akumulátory
  • Červené diody
  • Velký úhel nastavení
  • Nabíjení pomocí USB
  • Záruka 5 let
  • Vyšší váha
  • Sloučené ovládání červeného a bílého světla
  • Absence blikajících módu
  • Nemožnost odepnutí Čelovky z rámu
  • Při nabíjení lze spustit pouze jeden režim svítilny

Pro tento model jsem se rozhodl po návštěvě a konzultaci ve vzorkové prodejně Kronium v Praze, kde jsem měl možnost porovnání i s ostatními modely. Pro moje použití byly rozhodujícími kritérii červené světlo, výkon a samozřejmě cena. HL 60R poskytuje vynikající výkon, i červené světlo a po odečtení nákladů na baterii a nabíječku je i cenově srovnatelný s modely nižší kategorie, tudíž se jedná o mého osobního favorita.

Samozřejmě žádná věc není dokonalá, a tak i tento model má pro mé využití v milsim/airsoft/taktickém světě nějaké to omezení. Pokusím se tyto omezení vyjmenovat. Jako první, co mě napadne, jsou barevné popruhy, které jsou dodávány s čelovkou, ale nejedná se o trvalý problém, lze je úplně sejmout a nahradit, nebo obarvit. Další omezení, které mně napadlo je nemožnost rychlého odepnutí svítilny z plastového rámečku, ve kterém je upevněna. Dále, co bych si uměl představit jinak je společné ovládání červeného a bílého světla. Osobně bych preferoval oddělené ovládání, abych si omylem nespustil silný světelný kužel, když si jen v noci chci při přesunu posvítit červeným světlem na mapu a kompas. Také bych ocenil rozšíření módu o blikání, které by mi stačilo u červené diody. Když vezmu v potaz, že čelovka tento režim umí během nabíjení, či v poslední fázi vybíjení, tak mi přijde trochu škoda, že jej nejde úmyslně aktivovat kdykoliv bych chtěl. Poslední maličkostí je váha, která vás překvapí již při prvním obtěžkáním, ale není tak závratná, aby překážela, ale středový hlavový popruh je zde oprávněný.

Naopak zde jsou i vlastnosti, které bych rád vyzdvihl. Zejména výkon, kdy 950 lm je vyloženě oslepující a nikomu nedoporučuji si svítit do očí a taky si dávejte pozor na osoby kolem vás. Opravdu to bolí a chvíli trvá, než vám někdo vůbec za to poděkuje. Pak tu je snadné nabíjení, díky kterému nemusíte pořád shánět nové baterie, protože ji prostě jen nabijete a to téměř kdekoliv i powerbankou, a navíc je v ceně balení. Ale když už si nevíte rady s energií, tak můžete vložit dvě baterie CR123A a můžete dál svítit. Díky indikátoru také budete vědět, kdy použít nabíječku, nebo vyměnit baterie za nové v případě použití CR123A. Také odolnost nelze opomenout, protože, když na to dojde, můžete s čelovkou jít i do sprchy anebo když vám spadne ze schodů, tak nemusíte mít strach z poškození. A co mě se líbí je právě možnost posvítit si červeným a nenarušit si přizpůsobení očí na tmu. Čelovku lze i ve velkém rozsahu polohovat a je zde minimum lesklých ploch, které by prozrazovaly. Navíc pokud se vám s čelovkou něco stane, tak záruka pěti let také přijde vhod.

Petr

Přidáno: 24. února 2016

Zakoupeno v Kronium

• Dobijeci baterie.Zaruka v CR,Nejvetsi svetelny tok.

Resil jsem dva modely HL 50 ,a HL 60 R, vybral jsem dobre opravdu ten rozdil ve svitivosti bude veliky,nabijeci baterie me v tom take podporili.Po odectu baterie a nabijecky jsem byl na cene modelu HL 50,s opravdu mensim svetelnym tokem.Je trochu tezsi nez model HL 50,cili horsi na behani vice poskakuje na cele ale kdyz pasky vice stahnete tak je to ok.Jsem naprosto spokojen,lepsi svetlo jsem nikdy nemel.Za me za jedna.Ale zadalsi,jsem rybar a ty cervene diody na rybach bez komaru a jine haveti to bude slast,opravdu vychytavka ktera u teto znacky chybela,palec nahoru.

Fenix HM50R

Fenix HM50R